SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Dackegymnasterna
Glädje & Gemenskap, Engagemang, Utveckling & Kvalitet

Tävlingsförberedande grupper

Träningstider VT-21 ( start under v 4)

 

TF 09 Röd 

Onsdagar 18:00-19:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Fredagar 16:30-19:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (18:00-19:00 spegelsalen)

 

TF 09 Svart

Tisdagar 16:30-18:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Söndagar 11.00-13:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (11.00-12.00 spegelsalen)

 

TF 09-10

Onsdagar 16:30-18:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) 

Söndagar 12:00-14:00 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF 10-11 Röd

Tisdagar 18:00-20:00  Teleborgshallen (B-hallen)

Söndagar 15:30-17:30 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF 10-11 Svart

Måndagar 17:00-18:30 Teleborgshallen (B-hallen)

Onsdagar 18:30-20:00 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF 11-12 Röd

Måndagar 17:00-19:00 Hovshagaskolan

Torsdagar 18:00-19:30 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF 11-12 Svart

Tisdagar 17:00-19:00 Hovshagaskolan

Torsdagar 16:30-18:00 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF 12-13

Tisdagar 16:30-18:00 Teleborgshallen (B-Hallen)

Söndagar 14:00-15:30 Teleborgshallen (B-hallen)

 

TF pojkar 08-10

Måndagar 18:00-19:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Torsdagar 18:00-19:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

 

TF pojkar 10-12

Onsdagar 17:00-18:30 Teleborgshallen (B-hall)

Trupper

Träningstider VT2021 (start under v.4)

 

Trupp C (12-15 år)

Tisdagar 19:00-21:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Söndagar 11:00-13:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (12.00-13.00 Spegelsalen) (obs kommer ändra tid till 10.00-12.00 när JT får träna inomhus och då 10:00-11:00 i spegelsalen) 

 

Trupp B Röd (12-15 år)

Måndagar 19:00-21:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Onsdagar 16:30-18:00 Gymnastikens hus Växjö (Spegelsalen)

Söndagar 09:00-11:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

 

Trupp B Svart (12-15 år)

Måndagar 19:00-21:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Onsdagar 18:00-19:30 Gymnastikens hus Växjö (Spegelsalen) 

Söndagar 09:00-11:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

 

Trupp A (12-15 år)

Tisdagar 17.00-19.00 Sandsbroskolan

Torsdagar 16:30-18:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (18.00-18.30 spegelsalen)

Söndagar  13:00-15:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

 

Trupp Pojkar (12-16 år)

Tisdagar 16:30-18:30 Gymnastikens hus Växjö 

Torsdagar 16:30-18:30 Gymnastikens hus Växjö

Söndagar 17:30-19:00 Teleborgshallen B


Ungdomstruppen (12-15 år)

Måndagar 16:30-19:00 Araby Park Arena

Torsdagar 18:30-21:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (18.30-19.00 Spegelsalen)

Fredagar 16:30-19:00 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden) (16:30-18:00 i Spegelsalen)

Söndagar 18:30-20:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

 

Juniortruppen (15 år och äldre) (när möjlighet för 2004 och tidigare kan träna inomhus)

Måndagar 18.30-21:30 Gymnastikens hus Växjö ((Spegelsalen)

Onsdagar 19:00-21:30 Gymnastikens hus Växjö )Arenastaden)

Söndagar  11:00-13:30 Gymnastikens hus Växjö (Arenastaden)

Barn och ungdomsgymnastik

Ålder

Lokal

Dag

Tid

Benämning

Familjegymnastik

3 år

 

 

 

2017

Furutåskolan

Måndagar


FAM 1

2017

Gustavslundsskolan

Onsdagar

FAM 2

2017

Ulriksbergsskolan

Torsdagar


FAM 3

2017

Hovshagaskolan

Torsdagar


FAM 4

Barngymnastik

4-5 år

 

 

 

2015-2016

Högstorpskolan

Söndagar


HÖ 1

2015-2016

Ulriksbergsskolan

Måndagar

UL 1

2015-2016

Pilbäcksskolan

Tisdagar


PI 1

2015-2016

Teleborgshallen C

Onsdagar


TEO 1

2015-2016

Lillestadsskolan

Onsdagar


LI 1

2015-2016

Gustavslundsskolan

Torsdagar


GU 1

2015-2016

Teleborgshallen C

Söndagar

TES 1

2015-2016

Ingelstad Sporthall

Söndagar


IN 1

Barngymnastik

6-7 år

 

 

 

2013-2014

Ulriksbergsskolan

Måndagar

17:00-18:00

18:00-19:00

UL 2a

UL 2b

2013-2014

Pilbäcksskolan

Tisdagar

17:00-18:00

18:00-19:00

PI 2a

PI 2b

2013-2014

Teleborgshallen C

Onsdagar

17:00-18:00

18:00-19:00

TEO 2a

TEO 2b

2013-2014

Lillestadsskolan

Onsdagar

17:15-18:15

18:15-19:15

LI 2a

LI 2b

2013-2014

Gustavslundsskolan

Torsdagar

17:00-18:00

18:00-19:00

GU 2a

GU 2b

2013-2014

Teleborgshallen C

Söndagar

16:00-17:00

17:00-18:00

TES 2a

TES 2b

2013-2014

Ingelstad Sporthall

Söndagar

16:30-18:00

IN 2

Flickgymnastik

8-12 år

 

 

 

2011-2012

Hovshagaskolan

Onsdagar

16:30-18:00

FL 1

2009-2010

Hovshagaskolan

Onsdagar

18:00-19:30

FL 2

2011-2012

Ulriksbergsskolan

Torsdagar

17.30-19:00

FL 3

2011-2012

Hovshagaskolan

Söndagar

14:00-16:00

FL 4

2009-2011

Hovshagaskolan

Söndagar

16:00-18:00

FL 5

Pojkgymnastik

7-8 år

 


 

2010-2012

Teleborgshallen

Onsdagar

17:00-18:30

PA/ TF Pojk10-12

2012-2014

Teleborgshallen C

Måndagar

17:00-18:00

18:00-19:00

PB1

PB2

Alla Kan Gympa





2008-2014

Sandsbroskolan

Onsdag

AKG

Dans & Show





2002-2008

Gymnastikens hus

Söndagar

17:00-18:00

D&S y

2009-2011

Gymnastikens hus 

Måndagar

18:00-19:00

D&S ä

Parkour


 

 

 

2009-

Teleborgshallen B

Måndagar

18:30-20:00

PAR ä

2009-2011

Teleborgshallen C

Tisdagar

17:00-18:30

PAR y

TUH





2005-2008

Gymnastikens hus

Tisdagar 

18:30-20:00

TUH


Gymnastikens hus

Söndagar

13:00-14:30

TUH

Vuxen





2005-

Gymnastikens hus

Onsdagar 

VUX








 
Stöd Dackegymnasterna
 
 
Våra sponsorer