SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Dackegymnasterna
Glädje & Gemenskap, Engagemang, Utveckling & Kvalitet

Barn och ungdomsgymnastik

Träningstider HT-22 (start v 37)

Ålder

Lokal

Dag

Tid

Benämning

 

Familjegymnastik

3 år

       
2019 Gustavslundsskolan Onsdagar 17:00-18:00

FAM 1

 
2019 Östra Lugnets skola Onsdagar 17:00-18:00

FAM 2

 
2019 Teleborgshallens C-sal Söndag 10:30-11:30

FAM 3

 

Barngymnastik

4-5 år

 

 

 

 

2017-2018

Hovshagaskolan

Måndagar

16:30-17:30

HO 1

 

2017-2018

Pilbäcksskolan

Tisdagar

16:30-17:30

PI 1

 

2017-2018

Teleborgshallen C

Onsdagar

16:30-17:30

TEO 1

 

2017-2018

Lillestadsskolan

Onsdagar

16:30-17:30

LI 1

 

2017-2018

Gustavslundsskolan

Torsdagar

16:30-17:30

GU 1

 
2017-2018

Högstorpskolan

Söndagar

14:30-15:30

HÖ 1

 
2017-2018 Teleborgshallen C Söndagar 15:30-16:30 TES 1  

2017-2018

Ingelstad Sporthall

Söndagar

16:30-17:30

IN 1

 

Barngymnastik

6-7 år

 

 

 

 

2015-2016

Hovshagaskolan

Måndagar

17:30-19:00

HO2

 

2015-2016

Pilbäcksskolan

Tisdagar

17:30-19:00

PI 2

 

2015-2016

Teleborgshallen C

Onsdagar

17:30-19:00

TEO 2

 

2015-2016

Lillestadsskolan

Onsdagar

17:30-19:00

LI 2

 

2015-2016

Gustavslundsskolan

Torsdagar

17:30-19:00

GU 2

 

2015-2016

Teleborgshallen C

Söndagar

16:30-18:00

TES 2

 

2015-2016

Ingelstad Sporthall

Söndagar

17:30-19:00

IN 2

 

Flickgymnastik

8-12 år

 

 

 

 

2014

Ulriksbergskolan

Måndagar

16:30-18:00

FL 1

 

2011-2013

Teleborgshallen B

Måndagar

18:30-20:00

FL 2

 

2014

Teleborgshallen B

Onsdagar

17:00-18:30

FL 3

 

2014

Hovshagaskolan

Söndagar

14:00-16:00

FL 4

 

2011-2013

Hovshagaskolan

Söndagar

16:00-18:00

FL 5

 

Pojkgymnastik

6-12 år

 

 

 

 

2010-2012

Gymnastikens Hus

Torsdagar

17:00-18:30

POJK A

 

2013-2014

Hovshagaskolan

Torsdagar

17:00-18:30

POJK B

 

2014-2015

Ulriksbergskolan

Måndagar

17:45-19:15

POJK C

 

2016

Högtorpskolan

Söndagar

15:30-17:00

POJK D

 

Alla Kan Gympa

         

2014-2017

Sandsbroskolan

Onsdagar

16:45-17:45

AKG 1

 

2009-2013

Sandsbroskolan

Onsdagar

18:00-19:00

AKG 2

 

Dans & Show

         

2009-2011

Spegelsalen, Gymnastikens Hus

Torsdagar

17:00-18:00

D&S Y

 

2002-2008

Spegelsalen, Gymnastikens Hus

Torsdagar

18:00-19:00

D&S Ä

 

Parkour

 

 

 

 

 

-2009

Teleborgshallen B

   

PAR 1

Framskjuten terminsstart pga ledarbrist

2010-2012

Teleborgshallen B

   

PAR 2

 Framskjuten terminsstart pga ledarbrist

2011-2013

Teleborgshallen B

   

PAR 3

Framskjuten terminsstart pga ledarbrist

TUH

         

2005-2010

Gymnastikens hus

Tisdagar 

17:00-19:00

TUH

Framskjuten terminsstart pga ledarbrist

 

Gymnastikens hus

Söndagar

13:00-15:00

TUH

Framskjuten terminsstart pga ledarbrist

Vuxen

         

2006-

Gymnastikens hus

Onsdagar 

20:00-22:00

VUX

 

 

 

 

 

 

 
Tävlingsförberedande grupper (TF)

Träningstider HT 2022 (Start vecka 35) Preliminära tider tom terminsstart

 

TF 11      
Tisdag 17:00-19:00 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
Söndag 11:00-13:00 Redskap/Fristående Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
       
TF 11-12 Röd      
Måndag 18:00-20:00 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
Onsdag 16:30-18:00 Redskap/Fristående Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
       
TF 11-12 Svart      
Måndag 18:00-20:00 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
Onsdag 16:30-18:00 Redskap/Fristående Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden 
       
TF 12-13      
Onsdag 18:00-19:30 Redskap/Fristående Teleborgshallens B-sal
Söndag 09:00-11:00 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
       
TF 13      
Måndag 17:00-18:30 Redskap/Fristående Teleborgshallens B-sal
Onsdag 18:00-19:30 Redskap/Fristående Ulriksbergskolan
       
TF 14      
Onsdag 16:30-18:00 Redskap/Fristående Ulriksbergskolan
Söndag 16:00-18:00 Redskap/Fristående Teleborgshallens B-sal
Trupper

Träningstider HT 2022 (Start vecka 33 & 34) 

 

Juniortruppen/Pojktruppen      
Måndag 19:00-21:00 Fristående Araby Park Arena
Torsdag 19:00-21:30 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Söndag 13:00-15:00 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
       
Ungdomstruppen/Elittruppen      
Måndag  16:30-19:00  Fristående Araby Park Arena 
Onsdag  18:30-21:00  Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Fredag  16:30-19:00  Redskap/Fristående Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Söndag  18:30-21:00  Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
       
Trupp A      
Tisdag  19:00-21:00 Redskap    Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Torsdag  17:00-19:00 Redskap     Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Söndag  12:00-16:00 Fristående     Teleborgshallens B-sal
       
Trupp B      
Tisdag  17:00-20:00  Fristående

Teleborgshallens B-sal

Onsdag  18:30-20:30 Redskap Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Söndag  11:00-13:00  Redskap    Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
       
Trupp C      
Onsdag  16:30-18:30 Redskap     Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden
Söndag  09:00-11:00 Redskap/Fristående Gymnastikens Hus (GHV), Arenastaden

 

 

 
Stöd Dackegymnasterna
 
 
Våra sponsorer